Choć okres świąteczny w założeniu powinien być czasem odpoczynku, w praktyce wielu osobom przysparza on tylko dodatkowego zmęczenia. Szczególnie uciążliwy jest dla tych domowników, którzy najbardziej zaangażowani są w organizację obchodów Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Powoduje to, że kiedy zbliżają się dni wolne, to nie czeka się na nie z utęsknieniem, tylko chce się, żeby jak najszybciej minęły. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala uniknąć kłopotów związanych z urządzaniem świąt w domu. Zamiast troszczyć się o strojenie mieszkania i przygotowywanie potraw, można spędzić święta na wyjeździe, najlepiej takim w turystycznie atrakcyjne miejsce.

Zalety świąt poza domem

Regionem, który świetnie nadaje się do tego, żeby odwiedzić go w świątecznym czasie, są Kaszuby. Po pierwsze miejsce to obfituje w niezwykłe krajobrazy, które można podziwiać podczas spacerów czy wycieczek rowerowych. Kto bowiem powiedział, że całe święta trzeba koniecznie przesiedzieć przy stole? Po drugie Kaszuby nadają się na odwiedzenie w okresie świątecznym dlatego, gdyż posiadają bogate zwyczaje związane z obchodami tak Bożego Narodzenia, jak i Wielkanocy. Część z tych tradycji wchodzi w zakres świątecznej wizyty w Hotelu Wichrowe Wzgórze. Wykupując noclegi dla całej rodziny w Boże Narodzenie, można liczyć między innymi na spotkanie z gwiazdorem, odwiedziny grupy kolędniczej czy występ kapeli kaszubskiej. Z kolei w trakcie Wielkanocy można spodziewać się atrakcji, które w dużych miastach odchodzą już do lamusa, jednak na Kaszubach dalej są praktykowane. Mowa tu między innymi o śmigusie dyngusie czy o szukaniu zajączka.

Największą rozterką przy decydowaniu się na święta poza domem jest konieczność rozstania się z domowym jedzeniem oraz z własnymi czterema kątami. W Hotelu Wichrowe Wzgórze na Kaszubach panuje jednak gościnna atmosfera, dzięki której można poczuć się jak w domu. Profesjonalna obsługa gwarantuje zaś najwyższą jakość tak miejsc noclegowych, jak i wyżywienia. Podsumowując, święta w hotelu na Kaszubach to coś, czego trzeba koniecznie spróbować.

Dowiedz się w jakich programach unijnych braliśmy udział
Wichrowe Wzgórze - Wesele w sercu Kaszub!