W wyborze menu najważniejsze jest indywidualne podejście do oczekiwań i potrzeb Pary Młodej oraz budżetu, którym dysponuje. Warto znać potrzeby weselnych gości w kwestii specjalnych wymagań dietetycznych, albo związanych z kulturą kraju i wyznaniem religijnym. Tutaj odpowiednią postawą obiektu organizującego przyjęcie, będzie elastyczność względem klientów. Nie mniej ważną kwestią jest doświadczenie, co do kalkulacji ilości potraw, tak by jedzenia nie było za dużo, ale też go nie zabrakło. Zapraszamy do lektury wpisu na temat doboru weselnego menu.

O czym marzą Państwo Młodzi?

Podczas omawiania oczekiwań Młodych względem wystroju sali, można zaplanować dania i dekoracje, tak aby były dostosowane do wybranego stylu. Jeśli przyjęcie będzie spójną całością, pozostawi niezapomniane wrażenia. Zazwyczaj dobrze sprawdza się połączenie tradycji z nowoczesnością, o czym nie raz przekonała się nasza ekipa Kompleksu Wypoczynkowo – Konferencyjnego Wichrowe Wzgórze w Chmielnie.

Jeśli marzycie, aby urządzić wesele nad jeziorem i cieszyć się pięknem otaczającej Was przyrody, warto pamiętać, że będzie to wyzwanie logistyczne, wymagające przygotowania między innymi:

  • namiotów i zadaszeń na wypadek opadów deszczu lub wietrznej pogody,
  • mebli,
  • grilla,
  • przekąsek typu finger food, nakładanej palcami.

Budżet przeznaczony na wesele

Planując menu weselne, warto wiedzieć, jak wybrany przez nas obiekt przelicza koszt na jedną osobę w przypadku dużej liczby gości, ponieważ zdarzają się w takiej sytuacji rabaty. Istotne znaczenie ma również kwestia, czy wesele będzie organizowane na jeden dzień czy na dwa, z noclegiem czy bez, czy w koszty menu weselnego będą wliczone opłaty za ciasto, tort ślubny, ciepłe i zimne napoje oraz alkohol. Najlepszym rozwiązaniem jest rozważenie dostępnych opcji oraz elastyczne podejście z obu stron.

Preferencje gości

Para Młoda powinna przekazać managerowi do spraw imprez wszelkie uwagi odnośnie jadłospisu. Jeżeli na liście gości figurują osoby będące na specjalnej diecie, np. bezglutenowej, bezmięsnej lub bezmlecznej, albo wyznawcy różnych religii, które nakładają pewne ograniczenia. W takiej sytuacji, na życzenie Młodych, zostaną przygotowane specjalne dania. Ponadto zdarza się, że wśród zaproszonych są obcokrajowcy, którzy chętnie skosztują tradycyjnych dań kaszubskich. Dlatego warto zadbać o różnorodność.

Doświadczenie obiektu weselnego

Dokonując wyboru obiektu, warto powierzyć obsługę wesela zespołowi posiadającemu doświadczenie, jak skalkulowań ilość potraw, by jedzenia nie było za dużo, albo go nie zabrakło. Poza tym jest niezwykle ważne, aby obsługa kelnerska zapewniła dystrybucję dań w sposób profesjonalny.

 

Dowiedz się w jakich programach unijnych braliśmy udział
Wichrowe Wzgórze - Wesele w sercu Kaszub!