Zrób prezent swojej skórze

Przygotowując się do lata, a więc założenia lekkich sukienek, zdjęcia pończoch lub obcisłych jeansów, zrób prezent swojej skórze. Pamiętaj, że Twoja zewnętrzna powłoka cały czas pracuje. Chodzi zarówno o przyjmowanie bodźców takich, jak siarczysty mróz w zimie, ale również w ten sposób, że jest elementem naszego ciała, który podlega ciągłej regeneracji i wymianie.

Mówi się, że pełen cykl regeneracji komórek skóry trwa około 28 dni, ale jest to rozważanie dość teoretyczne. Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, źle się odżywiamy, ciągły stres powoduje problemy metaboliczne, więc regeneracja skóry jest trudniejsza i trudniejsza. W efekcie, skóra staje się szara, zmatowiona, łuszczy się lub jest szorstka, wygląda na zmęczoną i szybciej się starzeje.

Załamać ręce? Nie, na szczęście wymyślono sposób na przyspieszenie tempa regeneracji komórek skóry. Chodzi o zabiegi złuszczające obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka. Nazywamy je zabiegami peelingującymi.

Jak działają peelingi?

Peeling niezależnie od użytego materiału kosmetycznego ma na celu:

– usunięcie zanieczyszczeń i obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka,

– odblokowanie ujść gruczołów łojowych, co zapobiega powstawaniu zaskórników

– lepsze ukrwienie i poprawę koloru skóry

– przygotowanie skóry do wchłonięcia zbawiennych balsamów i kremów

– pobudzenie skóry do wytwarzania nowych komórek, a więc przyspieszenie regeneracji.

Jak się to robi?

Na ciało nakładany jest kosmetyk zawierający kompozycję odpowiednio dobraną do skóry i elementy ziarniste, które mechanicznie usuną stare warstwy naskórka. W zależności od potrzeb stosuje się różne ziarnistości kosmetyku.

Czy robimy peelingi?

Oczywiście! Peeling jest u nas elementem samodzielnym, który może poprzedzić inny zabieg, ale również występuje w ramach niektórych zabiegów i rytuałów. „Wichrowe Wzgórze” jest miejscem bardzo dobrym do skorzystania z peelingów i zabiegów odmładzających skórę.

Czy facetom też robimy peelingi?

Oczywiście! Facet powinien być zadbany. Dawno minęły czasy zdobywców, wojowników, którzy nie myli się, bo mieli ważniejsze rzeczy na głowie. Współczesny mężczyzna przestał się wstydzić dbałości o wygląd wykraczającej poza dobre ubranie. W naszych gabinetach „polerujemy” mężczyzn, by w chwili, gdy wyjdą na zewnątrz dziewczyny gwizdały na palcach. Peeling jest elementem procesu „polerowania”, który panowie bardzo lubią.