Kontynuujemy wyprawę Drogą Kaszubską!

 

Mamy nadzieję, że wypoczęliście w SPA na Wichrowym Wzgórzu po marszu z kijkami i zwiedzaniu Chmielna i jego okolic położonych na zachód od pensjonatu. Dziś zaproponujemy Wam wycieczkę na południowy wschód, w kierunku wsi Zawory. Droga będzie wiodła między jeziorem Kłodno i Raduńskim przez Chmielonko, w którym znajduje się stary młyn, o którym wspominaliśmy poprzednio.  Jeżeli pójdziecie w parach, to panom radzimy zabranie ze sobą większej gotówki lub karty z dobrym limitem, bo tuż powyżej młyna znajduje się znana firma odzieżowa, więc paniom na pewno nie będzie w głowie marsz do wsi Zawory, ale przede wszystkim zakup pięknych ciuszków.

No, ale po zakupie można kontynuować wycieczkę. (Panie w sklepie na pewno przechowają torby z zakupami.) Droga zakręci w lewo, wzdłuż brzegów Jeziora Kłodno, by poprowadzić brzegiem, który widzimy z naszych pokoi w pensjonatach na „Wichrowym Wzgórzu”. Po przejściu nad rzeką Radunią nowo zbudowanym mostem docieramy na brzeg jeziora Brodno Małe, które położone jest na południowym skraju wsi Zawory.

, po kaszubsku Zôwòrë położona jest nad brzegami jezior Małe Brodno i Kłodno u podnóża Tamowej Góry i w sąsiedztwie Biskupiej Góry. We wsi znajduje się kila obiektów agroturystycznych, a na jej końcu obiekt, który na pewno warto odwiedzić. Bar lub smażalnia ryb. Pod tą nazwą funkcjonuje miejsce, w którym podają fantastycznie świeże ryby z kaszubskich jezior. Jeżeli zobaczycie miejsce ze zdjęcia, możecie wejść i przekąsić specjalność regionu – sielawę. Może sposób podania nie jest tak wyszukany, jak na „Wichrowym Wzgórzu”, ale twierdzimy, że temu miejscu nie są potrzebne żadne rewolucje. Tu po prostu można dobrze przekąsić przed obiadem, który zjecie w naszym kompleksie wypoczynkowym „Wichrowe Wzgórze”. Bo pamiętajcie, że jeść najlepiej 5 razy dziennie niewielki posiłek, a nie 2- 3 razy duży. Wiemy o tym dobrze, bo działania prozdrowotne i turnusy odchudzające według koncepcji dietetycznej dr. Ewy Dąbrowskiej są znaczącą częścią naszej działalności.

 

garcz zawory