SPŁYWY KAJAKOWE Kółkiem Raduńskim

Wiosna to czas kiedy wszystko kwitnie watro zobaczyć to z pokładu kajaka. Dla spragnionych przygody i bliskości natury proponujemy spływy Radunią.

Radunia – całkowita długość rzeki wynosi 103,2 km, powierzchnia zlewni 837 km², zaś całkowity spadek 162 m. jest jedną z najbardziej cenionych rzek w Polsce. Przepływa przez Chmielno serce Kaszub, dlatego dostarczą niepowtarzalnych wrażeń krajobrazowych. Czyste jeziora, wysokie wzgórza, sprawia, że spływy Radunia są niezapomniane.

Wysiadając z kajaka jedynie 2 krotnie można opłynąć cały obszar Kółka Raduńskiego. Od Stężycy przez: Borucino, Chmielno, Zawory, Ręboszewo, Ostrzyce, Gołubie.
Spływ Kółkiem Raduńskim można rozpocząć i kończyć w różnych miejscach, jednak najczęściej spływ zaczyna się w Stężycy a kończy w Ostrzycach (2 dni – z noclegiem w Chmielnie).

Odcinek szlaku Raduni zwany Kółkiem Raduńskim idealnie nadaje się dla początkujących kajakarzy, którzy chcą nabrać wprawy w poruszaniu się kajakiem przed spływem typową rzeką. Wąskie i długie jeziora rynnowe otoczone wysokimi wzgórzami zapewniają wspaniałe widoki.