Kilka słów o naszych gościach, artystach, którzy podjęli się na swój sposób odpowiedzieć na wyzwanie zawarte w haśle pleneru malarskiego, które brzmi „Kaszuby pieśnią śpiewane ,pędzlem malowane”

 

Komisarz pleneru – Urszula Zimorska – „Zula”  tworzy od 17 lat, wykorzystując głównie technikę olejną zapisując na płótnie głównie pejzaże i martwą naturę. Jest bardzo aktywna i uczestniczy w licznych plenerach.. Od lat prowadzi działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży  w ośrodkach wiejskich.

 

Maria Wojtasiak z Elbląga jest miłośniczką impresjonizmu. Malarstwo, choć po trochu odziedziczone po ojcu przez nią i przez jej brata, który też jest malarzem nie zawsze było treścią jej życia.  Maria Wojtasiak z wykształcenia jest chemikiem i pracowała przez lata jako nauczyciel. Uznanie, które obecnie znajduje wśród koneserów, każe cieszyć się z tego, że w wieku dojrzałym poważnie zajęła się twórczością.

 

Barbara Wojtanowska jest z zawodu nauczycielem plastyki z Elbląga. Z zamiłowania artystą, który uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel, choć za ulubioną techniką uznaje olej i akryl, którym na starych deskach maluje anioły. W jej dorobku artystycznym są setki obrazów i aniołów. Barbara Wojtanowska jest wielokrotną uczestniczką warsztatów i plenerów malarskich.

 

Maria Bujała przyjechała do nas z Konina. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Kole tworzy w technice olejnej na płótnie. Nie ma dla niej granic, albowiem jej inspiracją jest wszystko, co nas otacza. Z pasją oddaje się malowaniu portretów. Wystawiała się na licznych wystawach poplenerowych oraz na wystawach indywidualnych.

 

Krystyna Ruminkiewicz jest osobą, o której można powiedzieć, że malarstwo uprawia od zawsze. Malarstwo jest jej pasją, bo daje szansę na kontakt ze światem, z ludźmi. Często uczestniczy w plenerach. Prowadzi własną galerię i pracownię, wspiera innych prowadząc działania plastyczne dla młodzieży. Często wystawia swoje prace.

 

Joanna Kowalska pracuję w technice olejnej i akrylowej uwieczniając pejzaże, martwą naturę, postaci, sceny rodzajowe, obrazy marynistyczne oraz sceny abstrakcyjne. Aktywnie uczestniczy w licznych plenerach polskich i międzynarodowych. Swoje prace pokazuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

 

Natasza Sobczak przyjechała do nas z Luzina. Z wykształcenia jestem plastykiem o specjalności: malarstwo, projektowanie graficzne i wystawiennictwo. Jej prace charakteryzuje świeżość spojrzenia. Uprawiam przede wszystkim malarstwo olejne, a także akryl, rysunek oraz pastel jak również malarstwo ścienne. Prace artystki znajdują się w kolekcjach w Polsce jak również za granicą. W 2010 w prywatnym mieszkaniu w Paryżu artystka realizowała kilka fresków na ścianach i suficie

 

Danuta Dzwonkowska jest można powiedzieć naszą sąsiadką, bo pochodzi ze Stężycy, gdzie prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. W wolnym czasie maluje na płótnie i szkle. Jest wrażliwa na otaczający ją świat i chce się dzielić tymi wrażeniami ze swoimi gośćmi, więc wystawa jej prac jest stałym elementem jej gospodarstwa ciesząc gości widokami z Kaszub.

 

Maciej Tamkun  artysta malarz, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików jest artystą z 40-letnim stażem. Obecnie na emeryturze, kiedyś historyk, teolog i pedagog. Ilustrator książek, fotografik i poeta, który z dumą chwali się odznaczeniem Krzyżem „Semper Fidelis”.  Prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów Mare Nostrum im. Antoniego Suchanka.

 

Andrzej Walasek jest magistrem sztuki, który poświęcił się młodzieży, bo pracuje jako nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 2 w Działdowie. Wykonuje także usługi projektowe, plastyczne, reklamowe. Zasadniczym kierunkiem jego twórczości artystycznej jest malarstwo – głównie technika olejna oraz rysunek i rzeźba w kamieniu. Brał udział w ok. 50 plenerach malarskich.

 

Roman Graszkiewicz  z Lubawy jest z zawodu protetykiem dentystycznym, ale ludzie znają go bardziej z talentów artystycznych, których na szczęście nie ogranicza wielbicielom swojej twórczości. Sam mówi o sobie „… od zawsze byłem malarzem. Gdybym mógł utrzymywać się z malarstwa, pewnie nie zajmowałbym się protetyką. Moja dusza skłania się w kierunku malarstwa. Niestety do dziś muszę godzić pracę zawodową z tą największą pasją mojego życia.”

 

Marek Chmielewski z Ustki jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych w Koszalinie, którą ukończył w 1980 r. Pracuje bardzo intensywnie. Bardzo często uczestniczy w plenerach, organizuje wystawy swoich prac. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, portretach, grafice komputerowej i fotografii cyfrowej.

artysci-malarze-plener