Wczorajsze pytanie okazało się całkiem skomplikowane. Okazuje się, że osoby odwiedzające Kaszuby przyzwyczajone są do tego, że w Stryszej Budzie jest Park Miniatur, ale nie wiedzą jeszcze, że obok niego wyrósł Park Gigantów. Właściciel i pomysłodawca obu parków postanowił nie ograniczać się teren przy swoim domu, więc na swoich łąkach, na wzgórzu nad wsią postanowił zaproponować gościom coś nowego. Mamy tu samolot, mamy kubek, w którym może się wykąpać kilkanaście osób na raz, mamy krzesło, na które trzeba wchodzić po drabinie, mamy też wielkiego pająka i rybę, o której marzy każdy wędkarz.

Jak dojechać w to miejsce z Kaszubskiej Oazy Zdrowia „Wichrowe Wzgórze”? Prosto. Wystarczy dojechać do Garcza, w którym rozpoczynaliśmy wycieczkę Drogą Kaszubską, następnie skręcić w kierunku Miechucina i na początku miejscowości skręcić za znakiem prowadzącym do Parku Miniatur w prawo.

Radzimy zabrać ze sobą aparat, bo zarówno krajobrazy w tym rejonie nie ustępują tym, które oferuje „Wichrowe Wzgórze”, ale również fajnie będzie mieć w domowej kolekcji zdjęć swoją fotę z pająkiem mutantem.

DSC_0275 DSC_0277 DSC_0278 DSC_0280