Kto z nas nie lubi czekolady. Są tacy, którzy nie potrzebują jej jeść co dnia, ale co jakiś czas choć kostkę do ust weźmie każdy. Jesteśmy bowiem tak skonstruowani, że po spożyciu czekolady nasz organizm produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Kilka dni temu namawialiśmy do zabawy związanej ze Światowym Dniem Czekolady. Proponowaliśmy ją w formie zabiegu, który oferuje Kaszubska Oaza Zdrowia „Wichrowe Wzgórze” właśnie dla hektolitrów serotoniny produkowanych, gdy organizm ludzki spotyka na swej drodze czekoladę. Dziś kilka słów o tym zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w trzech głównych etapach; peeling całego ciała, aplikacja maski w specjalnej kapsule oraz z masaż klasyczny całego ciała. Całość zajmuje ok. 90 minut. To oficjalna wersja.

Wersja, którą słyszymy czasem od naszych klientów sprowadza się do następujących etapów: przygotowanie na aplikację czekoladowych kosmetyków i rozkoszne, kuszące, zmysłowe chwile w towarzystwie naszej masażystki i czekolady. Możecie powiedzieć, że to zbyt filuterne. Nie zaprzeczymy. Aromat czekolady natychmiast wprawia osobę korzystającą z zabiegu w nastrój zniewolenia szczęściem i odpoczynkiem. Okład, który ma konsystencję aromatycznej, kremowej i ciepłej czekolady eliminuje stres, relaksuje zmysły, dodaje energii i witalności, a z ciała zrzuca ciężary codzienności.
Wiemy, że nastroju tego nie należy przerywać zbyt gwałtownymi ruchami, więc wmasowywanie preparatów kosmetycznych odbywa się w tempie rozleniwiającej zmysły muzyki. Nie zmartwi nas to, że klient odleci, a nawet przyśnie, bo to oznacza, że osiągnął stan głębokiego relaksu.

Schodząc na ziemię, czekolada oprócz właściwości nawilżających i wygładzających, działa również antycellulitowe i wyszczuplająco, co zawdzięcza obecności teobrominy i kofeiny, ale to rozważanie czysto teoretyczne, bo wszyscy jesteśmy piękni, zgrabni i powabni, a wyszczuplanie znamy tylko z nazwy pojęcia. My możemy skoncentrować się na tym, że składniki czekolady mobilizują krążenie krwi w skórze, a to powoduje zdecydowane przyspieszenie eliminacji toksyn i zmniejszenie obrzęków wynikających w znacznym stopniu z zagrożeń płynących z niezdrowej żywności, a także spalania tkanki tłuszczowej.